Aktualności

"W drodze na Marianki" Lublin 2024


W dniach 2-3 marca w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny miało miejsce niecodzienne wydarzenie.
Spotkanie młodzieży mariańskiej "W drodze na Marianki" - bo o nim mowa - zgromadziło ponad setkę młodych osób ze Stegien, Marymontu, Sulejówka, Skórca i oczywiście z Lublina. Hasłem wydarzenia był "Apostolski Team". Uczestnicy brali udział w katechezach, pracowali wspólnie w małych grupach, wysłuchali świadectwa dotyczącego przyjaźni i życia we wspólnocie. Nie zabrakło zwiedzania Lublina. Sobotni wieczór miał charakter głównie modlitewny: odbyło się rozmyślanie, Msza święta i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po jej zakończeniu tutejsi parafianie zabrali przyjezdnych na nocleg. W niedzielę młodzież wzięła udział we Mszy świętej i konkursie wiedzowym.

Wydarzenie było szansą nie tylko do pogłębienia swojej wiedzy o Apostołach, ale przede wszystkim do pogłębienia swojej więzi z nimi, a zwłaszcza z Panem Bogiem. Ważny element spotkania stanowiło rozwijanie otwartości na nowych ludzi i budowanie relacji z nimi.

Organizatorem spotkania było Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów. W czasie wydarzenia modliła się z nami Mariańska Wspólnota Muzyczna. W organizowaniu posiłków, zapisów, przygotowywaniu salek pomagali członkowie miejscowych wspólnot parafialnych. 

"W drodze na Marianki" jest pomyślane cykl spotkań lokalnych mających przygotować do głównego zjazdu młodzieży mariańskiej na właściwych "Mariankach" w Górze Kalwarii, przed nami kolejne części wydarzenia na południu i północy Polski:
 - w Rzepiskach (9-10 marca)
 - w Grudziądzu (6-7 kwietnia)
Spotkanie centralne w Górze Kalwarii, u grobu św. Stanisława Papczyńskiego odbędzie się w dniach 17-19 maja.