Aktualności

Turniej ministrantów w  Licheniu!


Po raz 24. w Licheniu w dniach  10-12 listopada 2017 roku zgromadzili się ministranci z mariańskich parafii na dorocznym turnieju.

W tym roku przybyło około 230 chłopców, aby zmierzyć się w takich konkursach, jak: wiedzowy (zarówno w grupach oraz indywidualnie) i sprawnościowy. Ponadto punktowane były także było prezentacje grup oraz przestrzeganie zasad fair play.

Nasze seminarium, jak co roku, brało czynny udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu turnieju. Bracia pomagali w przeprowadzaniu poszczególnych konkurencji oraz pełnili rolę jurorów.

Jeżeli chodzi o wyniki turnieju to po raz drugi z rzędu zwycięzcami turnieju stała drużyna z Warszawy z parafii na Stegnach. Drużyny, które znalazły się na podium otrzymały cenne nagrody, oprócz pucharów, gry planszowe otrzymały drużyny z Lublina i z Warszawy-Marymont, które zajęły ex aequo trzecie miejsce, natomiast gra Cymbergaj pojechała do Grudziądza, jako zdobywców pucharu za drugie miejsce. Ministranci ze Stegien zaś otrzymali uniwersalną grę 18 w 1.

Autor zdjęć: Artur Klepczyński