Aktualności

Spotkanie opłatkowe na Jaszczurówce


W sobotę 8 stycznia 2023r., w naszym domu zakonnym na Cyrhli w Zakopanem, odbyło się spotkanie wigilijno-noworoczne z artystami sztuki malarstwa na szkle. Z naszego seminarium na to wydarzenie udali się Roman, Maciej i Krystian. Tym samym oficjalnie rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnej, już 36. wystawy obrazów w galerii na Jaszczurówce. Hasłem tegorocznej edycji będzie „Ewangelia w obrazach”.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 15. Po przywitaniu gości konferencję nt. kunsztu artystycznego w kontekście stwórczego działania Boga wygłosił ks. Zbigniew Krochmal MIC, przełożony miejscowej wspólnoty. Po tej przemowie i nawiązującej do niej debacie, modliliśmy się na Eucharystii, dziękując Bogu za to spotkanie, a także w intencji wszystkich artystów żyjących i zmarłych. Po mszy świętej udaliśmy się na agape, podczas której przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Był to czas lepszego zapoznania się i wymiany spostrzeżeń dotyczących naszej współpracy.

W tym miejscu chcielibyśmy bardzo gorąco podziękować wszystkim przybyłym artystom i gościom za obecność i poświęcony czas. Jednak w sposób szczególny dziękujemy gospodarzom miejsca na czele z ks. Zbigniewem Krochmalem MIC za otwartość i braterską miłość. Bez nich to spotkanie by się nie odbyło.

Niech Dobry Bóg prowadzi naszą współpracę na rzecz tego pięknego dzieła, jakim jest kaplica i galeria na Jaszczurówce!

Zapraszamy również na stronę naszej galerii: http://jaszczurowka.org