Aktualności

Śluby wieczyste Janusza i Celestina 2022


8 października 2022 roku. Sobota. Poranny jesienny chłodek zwiastował nam piękną polską jesień. Wydawać by się mogło, że dzień jak dzień… Ale nie dla Celestina i Janusza! Nasi bracia po krótkiej zapewne nocy pełnej emocji i wrażeń, świadomi byli co ich czeka, gdzie idą, że idą na krzyż. Razem z Jezusem. Z jednej strony niewysłowiona radość, że oddadzą życie za braci i za Tego, który ich wybrał i pokochał Miłością Odwieczną, z drugiej strony stres i obawa przed tym, co przed nimi. Jak męczennicy, którzy byli wierni Chrystusowi aż do końca. I nie poddali się.

W samo południe w sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii Janusz Wiczarski MIC i Celestin Ntezimana MIC oddali się Bogu i Kościołowi na wieczną służbę, składając zakonne śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa na zawsze. „To była przepiękna uroczystość!”-komentowali bliscy i współbracia. I faktycznie, dla wielu marianów i krewnych był to dzień wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju,  a dla Janusza i Celestina jeden z najważniejszych,  a może i najważniejszy, w życiu. Niewątpliwie, zapisze się złotymi zgłoskami na kartach historii zgromadzenia, a nadto w naszych sercach.

Januszowi i Celestinowi życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i darów Ducha Świętego. Bądźcie wierni waszemu powołaniu i Chrystusowi! BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI!