Aktualności

Święcenia prezbiteratu i prymicje ks. Marcina Rożka MIC


Dnia 21.06 nasz Brat Marcin Rożek MIC dopełnił nasze seminaryjne świętowanie jego święceń kapłańskich Mszą świętą prymicyjną, którą odprawił w kaplicy, w której przez ostatnie 6 lat codziennie przygotowywał się do tych niezwykłych chwil.
Dnia 21.06 nasz Brat Marcin Rożek MIC dopełnił nasze seminaryjne świętowanie jego święceń kapłańskich Mszą świętą prymicyjną, którą odprawił w kaplicy, w której przez ostatnie 6 lat codziennie przygotowywał się do tych niezwykłych chwil. W sobotę przyjął z rąk ks. bpa Mieczysława Cisło święcenia prezbiteratu w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Lublinie. Obecna była nasza wspólnota zakonna, najbliższa rodzina Księdza Marcina, znajomi i parafianie. Jednocześnie na Eucharystii, w czasie której neoprezbiter dołączył do grona duszpasterzy, został zapowiedziany plan na najbliższą jego przyszłość. Po krótkim urlopie podejmie posługę kaznodziei i spowiednika w Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu Starym, a następnie zostanie skierowany do posługi duszpasterskiej w naszej mariańskiej parafii w Lublinie.

Następnego dnia (w niedzielę 18.06) niemalże całą wspólnotą udaliśmy się w rodzinne strony naszego Współbrata. Marcin odprawił swoją pierwszą Eucharystię w kościele pw. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach. Mogliśmy razem przeżywać te ważne chwile.

We wtorek 20.06 Ksiądz Marcin przyjechał do Lublina, by celebrować Mszę Świętą również we wspólnocie neokatechumenalnej, której posługiwał przez ostatnie trzy lata i w końcu, by sprawować Najświętszą Ofiarę także w naszym seminarium w środę 21.06 rano.

Prosimy dobrego Boga o wszelkie potrzebne dla niego łaski - by w tej posłudze odnajdywał szczęście, śmiało naśladował naszego Zbawiciela i niósł to doświadczenie spotkania z Nim innym.

Pamiętamy także w naszych modlitwach o diakonie Eugeniuszu Mielniku MIC, który w najbliższą sobotę (24.06) również przyjmie święcenia kapłańskie na Białorusi.