Aktualności

Olimpiada mariańska 2023


23 kwietnia zakończyła się kolejna Olimpiada Mariańska. W tym roku miała miejsce w Licheniu Starym.
Uczestnicy przyjechali już w piątek 21 kwietnia. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kaplicy Trójcy Świętej Bazyliki Licheńskiej o godzinie 20:00. Młodzi chłopacy przybyli z mariańskich parafii w Rdzawce, Lublinie, Goźlinie, Górze Kalwarii, Skórcu i Warszawie na Marymoncie. Oczywiście nie mogło zabraknąć uczestników z Lichenia. Niektóre z grup były bardzo liczne i wystawiały po kilka drużyn. Na wydarzeniu pojawili się także bracia z seminarium. W czasie Najświętszej Ofiary ksiądz Kacper Pawlak MIC przypomniał o najważniejszym miejscu, jakie Eucharystia powinna zajmować w naszym życiu, również w czasie trwającej Olimpiady.

W sobotę rano miała miejsce Msza Święta w kaplicy Domu Pielgrzyma Arka. Po śniadaniu rozpoczęły się rozgrywki sportowe, które w całości miały miejsce w Szkole Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Licheniu Starym. Młodzi sportowcy startowali w dwóch grupach wiekowych. Zmagania obejmowały zawody w piłkę nożną i siatkówkę, a także przeciąganie liny, bieganie, skok w dal, czy żonglerkę piłką nożną. Wieczorem, kiedy już wszystkie rozgrywki został zakończone, uczestnicy wzięli udział w grillu, który miał miejsce w Domu Pielgrzyma.

W niedzielę po śniadaniu miało miejsce ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Centralnym punktem dnia była Msza Święta w Bazylice Matki Bożej Licheńskiej o godzinie 10:00. Po niej był czas na obiad, spakowanie bagaży i powrót do domów.
 
Wyniki tegorocznej Olimpiady Mariańskiej:
 
⚽ Piłka nożna ⚽
 
  Grupa młodsza Grupa starsza
I miejsce Skórzec II Goźlin I
II miejsce Rdzawka Marymont
III miejsce Goźlin I Rdzawka
 
???? Siatkówka ????
 
  Grupa młodsza Grupa starsza
I miejsce Skórzec II Licheń
II miejsce Skórzec I Goźlin I
III miejsce Lublin Lublin
 
  Przeciąganie liny
I miejsce Goźlin
 
Rozdane został również nagrody w klasyfikacji indywidualnej w pozostałych dyscyplinach.