Aktualności

Lektorat i Obłóczyny 2020


W III Niedzielę zwykłą, dnia 26 stycznia 2020 roku w naszej kaplicy seminaryjnej odbył się obrzęd przyjęcia lektoratu oraz obłóczyn czterech naszych braci z III roku. W trakcie Liturgii, podczas nieszporów, bracia zostali ustanowieni lektorami oraz otrzymali strój duchowny. W swojej homilii Ojciec Prowincjał ks. Tomasz Nowaczek MIC wspomniał o charyzmacie słowa, które miało ogromne znaczenie na przestrzeni historii Kościoła w różnych jego epokach – tym samym podkreślił rolę lektorów w przekazywaniu „orędzia słowa” oraz dzieleniu się nim na wielu płaszczyznach i w różnych środowiskach społecznych.

 

Uroczystość sama w sobie miała również głęboki charakter symboliczny gdyż odbywała się w Niedzielę Słowa Bożego, którą niedawno ogłosił Papież Franciszek w Liście Apostolskim w formie Motu Proprio „Aperuit illis” wydanym 30 września 2019 roku.

 

Wyrażamy ogromną wdzięczność oraz radość iż odtąd 4 naszych, kolejnych braci tj. br. Dominik MIC, br. Marcin MIC, br Roman, br. Gienek MIC zostało włączonych do grona przekazicieli słowa Bożego. Życzymy im wszelkiego błogosławieństwa oraz mocy Ducha Świętego w głoszeniu i dzieleniu się słowem, które jest tak istotne dla ludzi żyjących w obecnym świecie.