Aktualności

Kongres Młodych Osób Konsekrowanych 2022


W dniach 22-25 września wzięliśmy udział w Kongresie Młodych Konsekrowanych, który odbył się w Licheniu. Nasz skład był następujący: Maciej, Albert, Krystian, Dominik, Rusłan, a także Celestyn i Janusz, którzy dzień przed rozpoczęciem kongresu zakończyli miesięczny nowicjat wieczysty.

Hasło tegorocznego spotkania brzmiało „Powstań i świeć!”. Do Lichenia przyjechało 600 osób konsekrowanych z całej Polski, w większości młodych. Jeśli nie wiekiem to na pewno duchem. Przekonaliśmy się po raz kolejny jak wielki jest Bóg, jak działa w życiu każdego człowieka, jak przyciąga do siebie Miłością, którą sam jest.

Fundamentem naszego spotkania była wspólna modlitwa. Dzieliliśmy się również świadectwem życia i wiary w grupach. Mogliśmy bliżej przyjrzeć się naszemu powołaniu, zobaczyć wspólne i odmienne aspekty charyzmatów, jakie wlał w nas Duch Święty.

„To było piękne doświadczenie jedności w różnorodności!”-powiedział Krystian. „Śmiesznie było, gdy podczas belgijki co chwilę był inny welon.”- podsumował słynny taniec Janusz. Bo co to by było za spotkanie bez tańców

Kongres zakończyliśmy mszą świętą w bazylice pod przewodnictwem księdza prowincjała Tomasza Nowaczka MIC. Do Lublina wróciliśmy umocnieni duchowo, świadomi, że nie jesteśmy jedyni, których Pan powołał do naśladowania Go na drodze życia konsekrowanego. CHWAŁA BOGU!