Aktualności

Dni Otwartych Drzwi w seminarium


Młodzi mężczyźni z całej polski, przyjechali do naszego seminarium, na trzydniowe dni otwarte. Spotkanie odbyło się w dniach 23-25 lutego 2018 r. Celem tych dni było spotkanie się z Bogiem i przyjrzenie się sposobowi życia, jaki prowadzimy.

Rozpoczęliśmy drogą krzyżową, następnie po krótkim czasie przeznaczonym na zapoznanie się, ponownie udaliśmy się do kaplicy, na kompletę i rachunek sumienia. Po modlitwie uczestnicy mogli przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.

Kolejnego dnia br.Bartek Przychodzki wygłosił konferencję o mariańskim charyzmacie, a ks. Wojciech Skóra MIC i br.Mateusz Cielecki MIC podzielili się z nami świadectwami ich powołań. Wolne chwile przeznaczyliśmy na wspólną rekreację, zwiedzając Lublin i grając w gry planszowe. Ważnym punktem dnia była konferencja dot. podejmowania decyzji, wygłoszoną przez naszego Rektora ks. Tomasza Sekulskiego MIC.

Na niedzielną Eucharystię poszliśmy do naszej mariańskiej parafii. Spotkanie zakończyliśmy prezentacją o życiu i działalności Marianów na świecie, po której wszyscy uczestnicy podzielili się tym, jak przeżyli ten weekend, a bracia marianie zmierzyli się z pytaniem „dlaczego zostałem marianinem?”.