Aktualności

Wolność? Kocham! - Marianki 2023


W ostatni weekend, po raz kolejny odbyło się doroczne spotkanie młodzieży mariańskiej w Górze Kalwarii pod Warszawą. Tegoroczne hasło dotyczyło wolności.
Przybyły różne grupy z naszych mariańskich parafii, ale także z parafii diecezjalnych oraz siostry zakonne. Nie mogło zabraknąć również braci z naszego seminarium.
Wydarzenie rozpoczęło się w namiocie w ogrodach parafialnych, w piątek wieczorem. W czasie całego spotkania można było wysłuchać wielu świadectw, którymi dzielili się zaproszeni goście. Mówili o tym, jak Bóg wyzwalał ich do wolności w historii ich życia. Był to również czas modlitwy, adoracji i spowiedzi. W sobotę uczestniczyliśmy we Mszy świętej w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Odbywały się koncerty, tańce integracyjne, był także czas uwielbienia.
W niedzielę uczestnicy przeszli z parafii na Marianki, do grobu Ojca Stanisława Papczyńskiego z pieśnią i modlitwą na ustach. Potem wzięli udział w uroczystej Mszy świętej pod przewodnictwem ks. Eugeniusza Zarzecznego MIC - Przełożonego Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów. Po niej była możliwość przyjęcia błogosławieństwa relikwiami naszego Ojca Założyciela, przygotowany był także poczęstunek dla wszystkich przybyłych gości.

Cieszymy się, że nasze seminarium mogło zaangażować się w to wydarzenie. A tymczasem Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań Księży Marianów zaprasza na kolejne spotkanie: zakończenie roku w Puszczy Mariańskiej 10 czerwca.