Aktualności

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia


8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P – tytularna uroczystość naszego zgromadzenia. Jest to dla nas bardzo ważny dzień, ponieważ wiąże się on z naszym charyzmatem. Jest to dzień, w którym możemy umocnić swoją tożsamość poprzez uroczyste, publiczne odnowienie ślubów zakonnych, co konało się podczas uroczystej sumy odpustowej o godz. 18:00 w naszym kościele w Lublinie.

Dogmat o Niepokalany Poczęciu dużo mówi nam o Bogu. Bóg jest tym, który daje za darmo️ Człowiek niczym nie może sobie zasłużyć na wybranie i na zbawienie. Wszystko dobre co mamy i czego doświadczamy jest darmowym darem Dobrego Boga. Bóg udziela nam wszystkiego, co jest nam potrzebne do życia. Bóg, który powołuje człowieka nigdy nie zostawia go samego sobie, ale wyposaża go we wszelkie potrzebne dary. I tak właśnie Niepokalane Poczęcie było koniecznym uposażeniem Maryi do spełnienia dzieła, do którego została powołana.

Maryja Niepokalanie Poczęta ukazuje nam człowieka pierwotnego i eschatologicznego. Bóg stwarzając człowieka, uczynił go bez zmazy grzechu pierworodnego i Bóg chce by każdy z nas stanął przed Nim, jako niepokalany i bez skazy. Niepokalane Poczęcie jest więc dla nas znakiem ukazującym nam, że życie w grzechu nie jest dla nas środowiskiem naturalnym.

Podobne aktualności