Aktualności

Gotowi? Start! Posyłam Was! - Marianki 2024


Po raz kolejny mogliśmy się spotkać na corocznym zjeździe młodzieży z mariańskich parafii w Górze Kalwarii. Ktoś mógłby zapytać - ale czym dokładnie są Marianki? Spieszymy z wyjaśnieniem!
Nie da się tego ująć jednym słowem. Spotykamy się, by uwielbiać Chrystusa, by wspólnie się modlić, spędzić razem czas. Dzielimy się swoją wiarą i pogłębiamy ją, żeby rozumieć w co wierzymy - pomagają nam w tym katechezy i świadectwa głoszone przez księży marianów, Mariańską Wspólnotę Muzyczną i zaproszonych gości. W centrum wydarzeń jest również spowiedź i Eucharystia, a wieczorem także adoracja i uwielbienie!

To również czas odkrywania talentów i dzielenia się swoimi pasjami. W tym roku pomagały nam w tym zajęcia z metody medytacji nad Pismem Świętym o nazwie: Bible Journaling. A także kilkanaście różnych zajęć warsztatowych z różnych dziedzin, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Mogliśmy spotkać się z pasjonatami muzyki, medycyny, liturgii, sportu i różnych form sztuki.

Marianki to czas spotkania, poznawania nowych ludzi, nawiązywania przyjaźni. W tym roku pomagała nam w tym piękna pogoda, dzięki czemu mogliśmy w naszym wielkim mariankowym namiocie korzystać z wolnych chwil, by rozmawiać ze sobą, poznawać się, być ze sobą.

Wydarzenie Marianek jest nierozerwalnie związane z uroczystością św. Stanisława Papczyńskiego, obchodzoną w Górze Kalwarii i w naszym Zgromadzeniu. W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego udaliśmy się ze śpiewem na ustach do Wieczernika, gdzie znajduje się Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii, by tam razem z wieloma pielgrzymami celebrować obecność Ducha wśród nas przez uroczystą Eucharystię i prosić o orędownictwo naszego patrona - św. Stanisława. 

Dla nas - seminarzystów i postulantów - jest to czas wyjątkowej posługi, w której uczymy się jak pracować z młodzieżą. Uczymy się rozumieć ich radości i problemy, by w przyszłości móc dobrze im służyć i pomagać rozpoznawaniu obecności Boga w ich życiu oraz Jego bezgranicznej miłości, a także w rozeznawaniu ich życiowego powołania.

Czym są Marianki? Moglibyśmy pisać znacznie więcej... ale po co? Przecież można się o tym przekonać osobiście!
To co? Widzimy się za rok?