Aktualności

„Gdzie mieszkasz, Panie?”


W miniony weekend odbyły się w naszym seminarium rekolekcje dla młodych chłopaków. Przyjechali, aby pogłębić swoją relację z Bogiem, zwolnić, wyciszyć się, a także zobaczyć jak żyjemy na co dzień. Udział wzięło 26 chłopaków oraz 6 księży opiekunów. Znaczna część uczestników przyjechała z naszych mariańskich placówek, takich jak Elbląg, Góra Kalwaria/Marianki, Warszawa Praga, Skórzec. Nie zabrakło także osób bliżej nie związanych z naszymi parafiami. Swoją obecnością zaszczycili nas także bracia postulanci.

Rekolekcje rozpoczęliśmy od Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 18, a zakończyliśmy w niedzielę wspólnym obiadem . W tym czasie podstawowym punktem każdego dnia była wspólna modlitwa, przede wszystkim Eucharystia. Konferencję na temat walki duchowej wygłosił ks. Michał Garbecki MIC. Księża oraz braci klerycy dzielili się swoim doświadczeniem powołania, a także przytoczyli najważniejsze wydarzenia z historii oraz aktualnego stanu naszego Zgromadzenia. Nie zabrakło oczywiście czasu na integrację i swobodne rozmowy. Wiele radości przysporzyły wieczorki zapoznawczo-rekreacyjne. Korzystając z pięknej pogody jaką obdarzył nas Pan, ku uciesze wielu, zagraliśmy w piłkę na pobliskim boisku. A mniej sportowi mogli skorzystać z wyjścia na miasto oraz gier planszowych. Bardzo ważnym punktem rekolekcji była adoracja z soboty na niedzielę. W ciszy i pod osłoną nocy każdy mógł spotkać się z Panem Jezusem na osobności, tak jak On sam to często czynił modląc się do Ojca.

Chwała Panu za ten piękny, Boży czas rekolekcji. Był on bardzo ubogacający zarówno uczestników, jak i nas organizatorów. Módlmy się o nowe i święte powołania do życia zakonnego, kapłańskiego, misyjnego i rodzinnego.

Niepokalane Poczęcie Maryi Dziewicy! Niech nam będzie zbawieniem i obroną!